Home » Przygotowanie do porodu naturalnego

Przygotowanie do porodu naturalnego

  

Poród dziecka to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu rodziny.

Rodząc naturalnie możesz być wspierana przez bliskich, masz większą dowolności jeżeli chodzi o sposób w jaki chcesz urodzić swoje dziecko, poczucia kobiecej mocy i własnej siły. Poród naturalny, taki jaki sobie wymarzyłaś wymaga jednak zaangażowania i współpracy z położną.

W naszej szkole rodzenia zapewnimy Tobie i osobie, która będzie udzielała Ci wsparcia w tym wspaniałym dniu, komplet informacjii umiejętności dzięki którym poród będzie przygodą i wyzwaniem któremu dasz radę sprostać. Serdecznie zapraszamy na zajęcia w mamo!tato! byście mogli z satysfakcją pogratulować sobie pięknego porodu.


Tematyka zajęć:

 1. “ Jak zmienia się moje ciało? Jak rozwija się moje dziecko?”-Opowiem Ci jak przebiega ciąża, jakich zmian w swoim ciele i samopoczuciu możesz się spodziewać.
  Poznasz sposoby na radzenie sobie z dolegliwościami, które mogą Ci dokuczać w czasie ciąży. Dowiesz sie jak rozwija się Twoje maleństwo

 2. “Od pierwszych skurczy do kangurowania”- dowiesz się jak rozpoznać oznaki zbliżającego się porodu, kiedy zadzwonić po położną lub kiedy jechać do szpitala.
  Przedstawię Ci jak przebiega poród naturalny, jaki wpływ mają na poród leki i środki znieczujające. 

 3. “W pełni spokojna i skoncentrowana” -Nauczę Cię jak słuchać sygnałów, które daje Twoje ciało w porodzie.
  Dowiesz się w jaki sposób wykorzystać naturalne metody łagodzenia bólu porodowego i relaksacji

 4. “Nowy pełnoprawny obywatel”- uzyskasz informacje dotyczące formalności związanych z porodem, rejestracją dziecka i ubezpieczeniem.
  Porozmawiamy o karcie praw pacjenta i standardzie położniczym 

 5. “Czas zmian”- spotkanie z psychologiem.
  Spojrzysz na poród jako wydarzenie rodzinne i społeczne. Dowiesz się jak urodzenie dziecka może wpłynąćć na Ciebie w aspekcie psychicznym

 6. “ W pełnej gotowość”- Powiem Ci co zabrać ze sobą do szpitala i  jak przygotować plan porodu by wyrazić swoje oczekiwania związane z porodem

 7. “Szalone sześć tygodni”-Dowiesz się jak przebiega połóg, czyli czas w którym Twoje ciało wraca do stanu sprzed ciąży.
  Omówimy problemy, z którymi możesz się zmierzyć w połogu oraz jak wyglądają wizyty położnej po porodzie.

 

Cennik:

Pakiet "Poród naturalny" 7 zajęć:  420zł  (cena jednostkowa zajęć 60 zł /1,5 godz)

Jednorazowe wejście na zajęcia: 80zł

 

AKTUALNOŚCI

SZKOŁA DOBREGO RODZENIA MAMO! TATO!

Opieka Położnej  sprawowana jest nad kobietą przez całe życie. Edukacja przedporodowa i wizyty patronażowe po porodzie to tylko część świadczeń udzielanych naszym pacjentkom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Szkoła Dobrego Rodzenia

mamo!tato!

ul. Mazowiecka 10

44-355 Jastrzębie-Zdrój

Tel: +48 512 317 203