Home » Przygotowanie do cięcia cesarskiego

Przygotowanie do cięcia cesarskiego


Cięcie cesarskie to nie tylko procedura medyczna, to po prostu przyjście na świat Waszego maleństwa.


Jak każda operacja wiąże się z wysokim poziomem stresu zarówno u matki jak i bliskich osób oczekujących nowego członka rodziny. W mamo!tato! dowiesz się jak przygotować się do takiego porodu by bez strachu przywitać na świecie swoje dziecko. Nauczysz się jak przywrócić swój organizm do formy po porodzie zabiegowym by w móc w pełni cieszyć się macierzyństwem.


Tematyka zajęć:

 1. “ Jak zmienia się moje ciało? Jak rozwija się moje dziecko?”-Opowiem Ci jak przebiega ciąża, jakich zmian w swoim ciele i samopoczuciu możesz się spodziewać. 
  Poznasz sposoby na radzenie sobie z dolegliwościami, które mogą Ci dokuczać w czasie ciąży. Dowiesz sie jak rozwija się Twoje maleństwo

 2. “Poród małego cesarza”- przebieg cięcia cesarskiego i przygotowanie do operacji

 3. “Nowy pełnoprawny obywatel”- uzyskasz informacje dotyczące formalności związanych z porodem, rejestracją dziecka i ubezpieczeniem. 
  Porozmawiamy o karcie praw pacjenta i standardzie położniczym 

 4. “Czas zmian”- spotkanie z psychologiem. 
  Spojrzysz na poród jako wydarzenie rodzinne i społeczne. Dowiesz się jak urodzenie dziecka może wpłynąćć na Ciebie w aspekcie psychicznym

 5. “ W pełnej gotowość”- Powiem Ci co zabrać ze sobą do szpitala i  jak przygotować plan porodu by wyrazić swoje oczekiwania związane z porodem

 6. “Szalone sześć tygodni”-Dowiesz się jak przebiega połóg, czyli czas w którym Twoje ciało wraca do stanu sprzed ciąży. 
  Omówimy problemy, z którymi możesz się zmierzyć w połogu oraz jak wyglądają wizyty położnej po porodzie.

 Cennik:

Pakiet "Cięcie Cesarskie" 6 zajęć: 360zł ( cena jednostkowa zajęć 60zł /1,5 godz)

Jednorazowe wejście na zajęcia: 80zł

AKTUALNOŚCI

SZKOŁA DOBREGO RODZENIA MAMO! TATO!

Opieka Położnej  sprawowana jest nad kobietą przez całe życie. Edukacja przedporodowa i wizyty patronażowe po porodzie to tylko część świadczeń udzielanych naszym pacjentkom. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Szkoła Dobrego Rodzenia

mamo!tato!

ul. Mazowiecka 10

44-355 Jastrzębie-Zdrój

Tel: +48 512 317 203