512 317 203 KONTAKT
Oferta

Opieka Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej sprawowana jest nad kobietą przez całe życie. Edukacja przedporodowa i wizyty patronażowe po porodzie to tylko część świadczeń udzielanych pacjentkom deklarującym wybór naszych położnych.  Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

PRZYGOTOWANIE DO PORODU NATURALNEGO

Poród dziecka to jedno z ważniejszych wydarzeń w życiu rodziny.
W przypadku porodu naturalnego istnieje możliwość bycia wspieraną przez bliskich, większej dowolności jeżeli chodzi o sposób w jaki chcesz urodzić swoje dziecko, poczucia kobiecej mocy i własnej siły.  Poród naturalny, taki jaki sobie wymarzyłaś wymaga jednak zaangażowania i współpracy z położną.

W naszej szkole rodzenia zapewnimy Tobie i osobie, która będzie udzielała Ci wsparcia w tym wspaniałym dniu,  komplet informacjii umiejętności dzięki którym poród będzie przygodą i wyzwaniem któremu dasz radę sprostać.  Serdecznie zapraszamy  na zajęcia w mamo!tato! byście mogli z satysfakcją pogratulować sobie pięknego porodu.

PRZYGOTOWANIE DO CIĘCIA CESARSKIEGO

Cięcie cesarskie to nie tylko procedura medyczna, to po prostu przyjście na świat Waszego maleństwa. Jak każda operacja wiąże się z wysokim poziomem stresu zarówno u matki jak i bliskich osób oczekujących nowego członka rodziny.

W mamo!tato! dowiesz się jak przygotować się do takiego porodu by bez strachu przywitać na świecie swoje dziecko. Nauczysz się jak przywrócić swój organizm do formy po porodzie zabiegowym by w móc w pełni  cieszyć się macierzyństwem.

NAUKA PIELĘGNACJI NOWORODKA

Kiedy na świat przychodzi malutki człowiek bardzo szybko staje się dla rodziców całym światem. Codzienna pielęgnacja i karmienie dzieciątka stają się pięknymi rytuałami zbliżającymi Was do siebie, wyciszającymi rodziców i dziecko oraz wprowadzającym regularny i spokojny porządek dnia.

W mamo!tato! poznacie techniki pielęgnacji Waszego maleństwa, dowiecie się jak zapewnić mu najlepszy dla niego sposób karmienia i w jaki sposób udzielić swojemu dziecku pierwszej pomocy przedmedycznej gdy zaistnieje taka potrzeba.  Budowanie rodzinnej bliskości zaczyna się od pierwszych dni życia – naucz się tego z mamo!tato!

EDUKACJA INDYWIDUALNA

Jeśli z jakichś powodów nie chcecie lub nie możecie uczestniczyć w zajęciach grupowych istnieje możliwość indywidualnego przygotowania do porodu i opieki nad noworodkiem, dla Waszej wygody, u Was w domu.

Zapraszamy do zakładki kontakt, zadzwoń, dowiedz się więcej
i umów się na pierwsze spotkanie.

WIZYTY PATRONAŻOWE PO PORODZIE

Ciągłość opieki okołoporodowej to klucz do zapewnienia matce nowonarodzonego dziecka poczucia bezpieczeństwa i nawiązania efektywnej relacji z położną, sprawującą pieczę nad nimi zarówno w ciąży jak i po porodzie. Dzięki temu, że jako Poradnia Położnej Podstawowej Opieki Zdrowotnej posiadamy kontrakt z NFZ, położna, którą dobrze znasz i która przygotowywała Cię do porodu zajmie się Tobą i Twoim dzieckiem równiez po porodzie w czasie domowych wizyt patronażowych.

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci 1-3 roku życia

Z myślą o najmłodszych od września otwieramy KLUB ROZWOJU DZIECI I RODZICÓW "BamBamBum". W ramach klubu rozpoczynamy zapisy na zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych. Zajęcia rytmiczne dają możliwość swobodnej ekspresji twórczej Twojego dziecka. Dzięki tym spotkaniom maluchy uczą się samodzielności, nawiązują kontakty interpersonalne, uczą się w jaki sposób wyrażać swoje emocje, pobudzą kreatywność.

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY

To ćwiczenia, które przynoszą przyszłym mamom wiele korzyści: pozwalają wyćwiczyć oddech, odprężyć się i zrelaksować, rozciągnąć mięśnie oraz otworzyć miednicę czyli odpowiednio przygotować do porodu.

TRENING MIĘŚNI DNA MIEDNICY

To ćwiczenia, które poprawiają ukrwienie tkanek, a także uelastyczniają i wzmacniają mięśnie dna miednicy, głównie te, które podtrzymują pochwę, pęcherz moczowy i macicę. Ich zaletą jest również to, że zapobiegają obniżaniu się narządów rodnych. Dodatkowo poprawiają satysfakcję seksualną.

Mamo! Tato!

Szkoła Dobrego Rodzenia